Yılbaşında kız arkadaşlara alınabilecek 10 hediye

Genel

27 Aralık 2015

images
Kaç yıldır yaşıyorum bir kilosundan memnun olan iki hediyeden nefret eden tek bir hemcinsimi henüz görmedim. Sevgilisi olanların yine bir tek taş beklentisinde olacağı “acaba saat 00.00’da mı evlenme teklifi edecek? Olmazsa önümüzde sevgililer günü var. En kötü yaz.” şeklinde gidecek umutlarının öncelikle yerini bulmasını diliyorum.

Doğum günü, sevgililer günü, yılbaşı gibi özel günlerin tek güzel tarafı elimize geçecek olan hediye kutusudur bence. En kötü “Benim kimsenin alacağı hediyeye ihtiyacım yok. Kendi hediyemi kendim alırım. Ne hayrınızı gördük ki.” şeklinde kendi kendimize çığırarak kendimize bir hediye de alabiliriz.

Benim bu yılki tatlış hanımlara alınacak 10 hediye önerim şöyledir;

1-   “Prensesler gibiydim ben baba evinde”konseptli bu tarz polar sabahlıklar, insanın evde kendini bi haltmış gibi hissetmesini sağladığından son derece mutlu edici olabilir. Yapılacak ilk iş ele bi kahve alıp evde kim varsa “kardeş bi arkadan fotoğrafımı çeksene” demek olacaktır.

OYSHO

Sabahlık / Oysho

89TL

 

2- Bu minnoş pembe fotoğraf makinasıyla ortamlarda itinayla fark yaratılır. Karşınızdaki insana özellikle “çünkü sen çok güzelsin ve daha çok fotoğrafını çekmelisin” ana fikrini de verebilirsiniz. Yapılacak ilk iş polaroidle bir fotoğraf çekip, çıkan fotoğrafı masaya koyup, telefonla fotoğrafın fotoğrafını çekip instagrama atmak olacaktır.

instax

 

Polaroid / D&R

279 TL

 

3- Vanilya benim şahsi tercihim. Bu duş jeli ve krem ekürisiyle yapılan banyo işlemlerinden sonra evde kurabiye gibi gezilebilir. Yapılacak ilk iş banyoya koşup life sarılmak olacaktır.

 

bath and body works 110

 

Banyo Seti / Bath & Body Works

110 TL

 

4- İnsanın kafası dalgınken, gözünün ayaklarına takılıp tebessüm ettiren korkunç neşeli terlikler. Terlik sevmeyen adama evde terlik aratır. Yapılacak ilk iş Pazar günü ayaklarını sehpaya uzatıp “home sweet home” açıklamasıyla fotoğraf çekip paylaşım yapılmasıdır.

 

 

twigy

Terlik / Twigy

55TL

 

 

5- Paranız çoksa Louis Vuitton’dan alınabilecek en güzel ve en uygun hediyelerden biridir. Yağmur çizmesinin güzelliğini geçiyorum dev Louis Vuitton kutusunun bile yaratacağı tansiyonu az çok tahmin ederseniz. Hediye kutusu açıldıktan sonra yapılacak ilk iş yağmur duasına çıkmak olacaktır.

 

 

louis1400

 

Yağmur Çizmesi / Louis Vuitton

1.400 TL

 

6- Bazı insanlar gerçekten asla büyümez mesela ben. 60 yaşına geldiğimde bile herhangi bir Disney ürününü korkarım ki kullanıyor olacağım. Hayatımda gördüğüm en nefis kabin valizi olabilir. Özellikle “yeni yılda en güzel ülkeleri görmen dileğiyle” notuyla verildiğinde karşınızdakinin aldığı en güzel temenni ve hediyelerden biri olacaktır. Yapılacak ilk iş “nereye gitsem de kullansam” diye düşünmek olacaktır.

 

desa

 

Kabin Valizi / Desa

431 TL

 

7- Kadınların çantaları da akılları gibi sürekli karışıktır. Eski sevgilinin 5 dakika sonra senin olduğun mekana geleceğini öğrensen, acil ruj sürmen gerekse, at elini çantaya o karışıklıkta ara ki bulasın. Bu sorunu çantada çok yer kaplamayan Moschino’nun tatlış makyaj çantasıyla çözebiliriz. Yapılacak ilk iş günlük kullanılan tüm makyaj malzemelerinin çantaya konması olacaktır.

 

moschino230

Makyaj Çantası / Love Moschino / Beymen

230TL

 

8- Bir allık bir insanı ne kadar güldürebilirse o kadar güldürebiliyor. Fazla sıra dışı ve orjinal. İnsanda her yerde çıkarıp allık sürme isteği uyandırıyor.

 

Allık fırcasi 49

 

Allık / Karınca Design

49 TL

 

9- Yeni yıl demek yaşlanmak demek biraz da. Cilde artık birazcık daha dikkat etmek demek. Korumak demek. Braun’un çıkardığı çok da pahallı olmayan bu yüz temizleme cihazı özellikle kişisel bakım tarafından hediye olarak 10 puan alır benden. Yapılacak ilk iş “lavaboya koşmak” olacaktır.

 

braun125

 

Yüz Temizleme / Braun / Teknosa

125 TL

 

10- Son yıllarda trend olan çok da zarif duran Pandora’nın özellikle bilekleriyle karşınızdakine güzel bir hikaye yaratabilirsiniz.

İlk olarak bilekliği seçiyorsunuz. Daha sonra üzerini charm denilen boncuklarla süsleyebiliyorsunuz. Kişiye tamamen özel bir şey. Tek bilmeniz gereken karşınızdakinin ne sevdiği. Ona göre bir charm mutlaka vardır. Sıradan bir şey olmadığını fiyatlarına bakarak da anlayabilirsiniz. Yıllarca saklanabilecek son derece kalıcı bir hediye olacaktır. İlk yapılacak şey bilekliğin fotoğrafını instagrama atmak olacaktır.

 

essence149

 

Bileklik (essence) /Pandora

149 TL

charm3stiletto129

Charm (stiletto) /Pandora

129 TL

charmarkadaslikkalbi109

Charm (arkadaşlık kalbi) / Pandora

109 TL

charm2duygusalkareler129

Charm (duygusal kareler) / Pandora

129 TL

charm4hediyepakedi139

Charm (hediye pakedi) / Pandora

139 TL